Barevné provedení

Barvy rolet den a noc

Máte obavy v oblasti dekorací? Výběr barvy u rolet den a noc může být jedním z nejzábavnějších a zároveň nejobtížnějších rozhodnutí, která učiníte při pořízení. Měli byste zvolit něco neutrálního nebo riskovat s trendy vzorem, který by mohl vyjít z mody za pár let?

Už se netrapte! Máme tipy, které vám pomohou vybrat barvu pro zastínění oken, kterou si zamilujete na nadcházející roky.
Různé barvy zobrazují různé nálady a studie odhalily, že každá barva má schopnost ovlivnit naši pohodu, a to tím spíše, pokud jsou tyto barvy používány na předměty, které používáme denně.

1. Přizpůsobte se svému oknu

Strategie, o kterou se mnozí opírají, je sladění rolet nebo žaluzií s barvou okna. Vzhledem k tomu, že většina rámů oken je bílá, nemůžete s tímto neutrálním vzhledem pokazit a bude zaručeno, že se nebudete střetávat s jiným dekorem. Tuto možnost vyberte, pokud nechcete, aby byla vaše okna ústředním bodem místnosti. Jedná se o klasický vzhled, který tak brzy nevyjde ze módy.

2. Koordinujte s barvou vaší stěny

Sladění rolet den a noc s barvou vaší stěny je stále bezpečné, ale je o něco více výrazem stylu. Tón v tónu vypadá hlavně ve velkém stylu a je to snadný způsob, jak tento trend přijmout. Alternativně můžete také použít několik rolet světlejších než barva vaší stěny, abyste získali soudržný vzhled, který se nebude cítit příliš těžký.

3. Velikost místnosti

Je váš pokoj malý? Světlejší barvy oken může způsobit, že se prostor bude cítit světlejší, větší a otevřenější. Tmavé barvy na malých oknech mohou prostor ještě zmenšit.

U větších prostorů nebo místností se spoustou oken zvažte tmavší barvu, která dodá hloubku a prostor bude útulnější. Pokud máte velké skleněné tabule jako posuvné dveře, zvažte také to, jak bude místnost vypadat, když jsou zatažené žaluzie nebo rolety, a kolik z této barvy uvidíte.

Bílé rolety

bílé rolety den a noc

Rolety den a noc v bílé barvě jsou nejen dokonale funkční, ale také nádherně zapadnou do vaší místnosti. Pečlivé zpracování a dokonalé přizpůsobení povrchu okna činí ze žaluzií a rolet stylový doplněk k designu interiéru.

Bílá barva zatemňovacích pruhů navíc působí elegantním dojmem a nabízí nespočet možností kombinací s různými barvami stěn, nábytku i bytového příslušenství. Není divu, že tento odstín patří mezi nejoblíbenější – nejen v bytech a rodinných domech, ale rovněž v prostorách, jako jsou kanceláře.

Černé rolety

černé rolety den a noc

Černé rolety den a noc představují ideální způsob, jak docílit dokonale zatemněného interiéru. Elegantní černá barva z nich činí vhodnou volbu pro každého, kdo dává přednost minimalistickému interiéru. Utlumením nežádoucího světla vám zajistí klidný spánek bez vyrušení ranními paprsky slunce nebo pouličním osvětlením před oknem.

Právě proto jsou praktickou volbou pro ložnice, ale jejich zatemňovací vlastnosti oceníte i v jiných místnostech. Ve studiích a obývacích pokojích umožňují zabránit oslnění sluncem při sledování televizní nebo počítačové obrazovky.

Hnědé rolety

hnědé rolety den a noc

Pokud chcete svému okolí dodat náznak přirozené elegance, zvolte si pro svůj domov hnědé žaluzie nebo rolety den a noc. Díky mnoha nápadným odstínům a vzorům, ze kterých si můžete vybrat, jistě najdete v hnědé kolekci tu správnou látku.

Nastavitelné žaluzie poskytují dokonalou rovnováhu světla a soukromí bez ohledu na denní dobu i počasí. Při vhodně vybraném barevném odstínu pomohou tyto rolety zvýšit útulnost a pocit bezpečí v jakékoliv místnosti.

Modré rolety

modré rolety den a noc

Modré žaluzie a rolety den a noc poskytují dokonalou rovnováhu stylu a praktičnosti. Roletu můžete zvednout tak, aby do interiéru pronikalo trochu slunečního světla, ale zároveň jste si zachovali soukromí.

Žaluzie pomohou ve vaší místnosti vytvořit oázu klidu a bezpečí, kde můžete nerušeně relaxovat, trávit čas s rodinou nebo pracovat.

Modrá patří k nejoblíbenějším barvám, proto není divu, že si našla cestu do mnoha interiérů. Říká se, že tato barva působí na člověka uklidňujícím účinkem a může být prostředkem k dosažení harmonického domova. Modré žaluzie můžete zvolit také do pracovny nebo kanceláře, neboť modrá údajně zvyšuje produktivitu. V široké nabídce lze vybírat od světlých až po tmavé odstíny – ideálně podle barevného ladění vašeho interiéru.

Šedé rolety

šedé rolety den a noc

Popularita šedé barvy v poslední době prudce vzrostla. Tato neutrální barva je oblíbena především v moderních interiérech a lze ji snadno kombinovat s výraznějšími odstíny.

Pokud byste chtěli tento trend přinést i do svého interiéru, můžete začít právě se šedými žaluziemi a roletami den a noc pro vaše okna.

Pokud vyznáváte minimalismus a decentní eleganci, potom jsou právě šedé rolety ideální volbou. Nabízí se také možnost využití v kancelářích či jiných nebytových prostorech. Stejně jako v případě ostatních rolet či žaluzií den a noc oceníte možnost snadné regulace světla v interiéru podle toho, zda chcete místnost zatemnit nebo jen omezit přísun slunečních paprsků a zabránit zvědavým pohledům svých sousedů.

Žluté rolety

žluté rolety den a noc

Zvolte žluté žaluzie nebo rolety den a noc, které vám pomohou v domě vytvořit příjemné prostředí pro vás i celou rodinu. Žlutá barva zlepší vaši náladu a připomene vám hřejivé sluneční paprsky i během sychravých podzimních dnů. Tento typ žaluzií je ideální pro ložnice, kde tmavé prostředí přispívá k delšímu a kvalitnějšímu spánku.

Hodí se ovšem také do dalších místností v domácnosti – výrazně žluté odstíny se mohou dobře vyjímat také v dětském pokoji. Při použití v obývacím pokoji umožňují žaluzie nerušené sledování televize bez ohledu na počasí a denní dobu.

Zelené rolety

zelené rolety den a noc

Zelené rolety den a noc přinesou do vaší domácnosti kousek přírody a skvěle se kombinují s doplňky v dalších barvách.

Stačí se podívat ven z okna, kde najdete pestrobarevné záhony plné červených, modrých, žlutých i jiných květů, které jsou v harmonickém sepětí se zelenými listy rostlin.

Vyberte si olivově zelené rolety, které vypadají v interiéru velmi decentně. Nebo si prohlédněte různé květinové a geometricky vzorované látky, které mohou zajímavě osvěžit váš byt či dům. Rolety v této barvě můžete použít v jakékoliv místnosti od ložnice přes dětský pokoj až po kuchyň. Pokud věříte v symboliku barev a jejich působení na člověka, jistě pro vás nebude žádný překvapením, že zelená bývá spojována s klidem, zdravím a štěstím.

Stříbrné rolety

stříbrné rolety den a noc

Pravda je, že všechno, co se třpytí, není zlato. Stříbrné rolety den a noc jsou stejně vzácné, jak napovídá jejich název. Proto jsou vhodné pro každého, kdo chce svůj interiér doplnit o něco výrazného.

V naší nabídce najdete stříbrné rolety a žaluzie ve světlých i tmavých odstínech, které elegantně dotvoří jakýkoliv interiér.

Můžete si také vybrat stříbrné rolety ze speciálních látek. Samozřejmě, že také tato originální barevná varianta si zachovává všechny přednosti, pro které zákaznicí milují rolety nebo žaluzie den a noc. Jedná se v první řadě o možnost snadno nastavit, jaké množství přirozeného světla chcete vpustit do místnosti.

Oranžové rolety

oranžové rolety den a noc

Řada oranžových rolet den a noc vdechne nový život vaším oknům a okamžitě rozzáří celý interiér. Podívejte se na naši kolekci, kde najdete světlé i ohnivě oranžové rolety a žaluzie pro oživení místnosti.

Vybírat ovšem můžete také ze vzorů v terakotových a zázvorových tónech, které jsou ideální pro interiéry v tlumených barvách.

Nabízíme rovněž oranžové rolety ze speciálních látek. Naše rolety vám zajistí klidný spánek v ložnici, nerušené sledování televize v obýváku i koncentrovanou práci v kanceláři. Vhodné jsou ovšem do jakékoliv místnosti, kde chcete využívat předností inovativního řešení den a noc.

Fialové rolety

fialové rolety den a noc

Fialová barva bývá často spojována s luxusem, bohatstvím nebo dokonce moudrostí, proto mohou být fialové rolety den a noc originální volbou pro váš interiér.

Zároveň bývají často instalovány do dětských pokojů, kde vašim potomkům vytvoří příjemné prostředí pro spánek i hraní.

Fialové rolety a žaluzie ve světlých tónech vás překvapí svou sofistikovanou přitažlivost. Kromě odstínu při výběru vhodné látky zvažte, zda by měla obsahovat vzory nebo melír. Výhodou všech provedení rolet den a noc je snadné používání. Proto si můžete zvolit, kolik přirozeného světla pustíte do svého interiéru.

Tyrkysové rolety

tyrkysové rolety den a noc

Díky svému živému odstínu se tyrkysové rolety den a noc stanou okouzlujícím doplňkem každé místnosti. Jsou vyrobeny pouze z vysoce kvalitních materiálů, které se vyznačují dlouhou životností a spolehlivým filtrováním světla od UV záření.

Ve vaší domácnosti vytvoří příjemné prostředí bez ohledu na to, zda svůj čas trávíte sami, s rodinou či přáteli.

Každá žaluzie a roleta je vyrobena na zakázku, aby odpovídala jedinečným rozměrům vašich oken. Díky tomu do místnosti nepronikne více světla, než si přejete. Tyrkysové rolety jsou originálním řešením pro váš obývák, ložnici, dětský pokoj nebo jinou místnost.

Béžové a krémové rolety

béžové a krémové rolety den a noc

Béžové a krémové rolety den a noc vytvářejí ve vašich pokojích přirozenou a harmonickou atmosféru. Díky velké škále barev lze béžové rolety použít kdekoli a velmi dobře ladit například se stylem venkovského domu nebo koloniálním stylem.

Rozmanitost barev sahá od písku přes slonovinu až po sahara béžovou nebo krémovou. V závislosti na množství slunečního světla poskytují krémové rolety útulné a teplé světlo.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz