Závěsné rolety den a noc

závěsné rolety den a noc

Závěsné rolety na okno

Pokud souhlasíte s tím, že v jednoduchosti je síla, vyberte si rolety den a noc na zavěšení na křídlo okna.
Skvěle se hodí do soukromých i firemních interiérů. Jejich jedinečnost spočívá v kombinaci dvou druhů látek. Průsvitné a ztmavující pruhy jsou uspořádány střídavě.

Látka je navinuta na roli umístěné nahoře a k jejímu zavěšení slouží háčky na okenním rámu. Díky tomuto řešení můžete nejen zcela zakrýt okno, ale také uspořádat pásy tak, aby místnost jen mírně zatemnily a poskytly obyvatelům pocit soukromí. Různé uspořádání pruhů také umožňuje mírně odlišný vzhled celé kompozice.

Rolety den a noc v systému zavěšení na okenní křídlo zabírají méně místa než klasické stínění přišroubované ke zdi nebo stropu. Zaručují snadný přístup k oknu, takže je jejich používání velmi pohodlné.

Volně visící rolety den a noc

Volně visící rolety den a noc dobře přilnou k oknu, takže dobře chrání interiér před slunečními paprsky. Během léta tedy nebude v místnosti příliš horko jako v případě, že byste nepoužívali žádný způsob zatemnění.

Nemusíte se obávat, že by byly rolety na rám okna příliš velké nebo malé. Rolety jsou totiž vyráběny na míru, proto bude systém výborně fungovat i s okny nestandardních rozměrů.

Okenní roleta den a noc na pověšení může být doplněna vodícími silony. Zakotvení do spodního rámu okna je řešeno systémem s háčky, proto se během instalace obejdete zcela bez vrtání. To je i jeden z hlavních důvodů, proč jsou závěsné rolety mezi zákazníky tolik oblíbené. Nepotřebujete totiž vrtačku, se kterou byste museli dělat otvory v rámu okna či ve stěně.

volně visící rolety den a noc

Proč právě rolety den a noc?

Rolety den a noc jsou složeny ze dvou druhů látek. Průhledná látka se střídá s neprůhlednou a posouváním se upravuje propustnost světla do místnosti. Regulace světla je plynulá a přirozeně si ji přizpůsobíte denní době i aktuální potřebě.

Neprůsvitnost závisí na gramáži neprůhledné látky. Čím vyšší gramáž látky, tím méně propustí světla. Množství propouštěného světla ovlivní i barva neprůhledné látky. Tmavé odstíny přirozeně absorbují více světla než světlá látka.

Rolety den a noc umožňují plynulé nastavení stínění a zároveň se nemusíte bát, že by někde prosvítalo světlo. Rolety mají ve spodní části zátěžovou lištu, takže se nikde nekrabatí a ani při průvanu nepropustí do pokoje více světla, než je požadováno.

Jak fungují rolety den a noc?

Rolety den a noc fungují na snadném a přesto geniálním principu. Vše je jednoduché a výsledek působí elegantním a nadčasovým dojmem.

Geniálně jednoduché a promyšlené

Střídavé uspořádání průsvitných a neprůsvitných pruhů umožňuje plynulou regulaci propouštěného světla do místnosti. Průsvitná látka okno nijak nestíní a neprůhledná látka propouští světlo na základě zvolené gramáže. Čím vyšší je gramáž, tím méně světla propustí. Obě látky jsou zasazeny do pevného silonu a nevisí jen tak volně ve vzduchu.

Posouváním rolety se pruhy střídavě překrývají. U klasických žaluzií je průchod světla ovlivněn úhlem lamel, ale u rolet den a noc hraje roli velikost mezery mezi průsvitnou a neprůsvitnou látkou. Stejně jako u žaluzií i zde je možné roletu vysunout nahoru do kazety a tím okno zcela odkrýt.

závěsná roleta den a noc Jazz

Závěsná roleta den a noc Jazz je primárně jedinečná. Po látce běží střídavé průhledné a neprůhledné pruhy.

Detail
Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz