Rolety den a noc bez vrtání

rolety den a noc bez vrtaní

Bez vrtání do oken

Přišroubování nad okenní otvory ve zdi, stropu nebo okenní rám nejsou jediné způsoby instalace rolet den a noc.

Výrobci v současné době nabízejí širokou škálu řešení, díky kterým se zcela vyhnete vrtání. Při výběru v takovém případě hledejte rolety den a noc bez vrtání. Tímto způsobem můžete instalovat jak rolety, tak i volně visící systémy (např. plisé žaluzie).

Den a noc rolety bez vrtání jsou ideálním řešením v případě, kdy nad oknem není žádný volný prostor, který by umožnil zašroubovat montážní prvek systému. Toto řešení se hodí také v situacích, kdy nechcete narušit konstrukci stěny nebo okenního rámu (např. v pronajatém bytě nebo kanceláři). Montáž bez vrtání je rychlá a nevyžaduje speciální dovednosti ani nářadí, proto nebude problém ani pro méně zkušeného kutila.

Závěsné rolety den a noc mini na vyklápěcí okno

Nejlevnější mini rolety noc a den se zavěšením na okenní rám pomocí háčků nevyžadují vrtání otvorů a jsou k dispozici v mnoha barevných provedeních. Snadno si tak vyberete ideální variantu pro svou ložnici, obývák nebo kancelář. Roleta v tomto případě zkrátka visí na rámu okna, ale přitom se zachovává stabilní provedení.

Nemusíte se bát, že by roleta jakkoliv narušila otevírání nebo zavírání okna, takže nepřijdete o možnost větrání. Tento systém lze nainstalovat velmi rychle a po demontáži rolet nezůstanou na okně žádné stopy po vrtání. Právě proto se jedná o ideální volbu v případě, že nejste vlastníky bytu.

Připevňovaní rolet den a noc na plastová a dřevěná okna pomocí lepení

Lepící roleta den a noc je vhodným řešení pro rychlou, přesnou a esteticky zdařilou instalaci stínící techniky na okno. Rolety jsou k dispozici v hliníkové kazetě, kterou lze k okennímu rámu připevnit bez vrtání. Vodící lišty k roletám den a noc jsou totiž zespodu vybaveny lepícím páskem, který perfektně drží na okenním rámu.

Návod k instalaci lepící rolety den a noc

1. Nejprve je nutné pečlivě odmastit části okna, kam budou nalepeny vodící lišty a hlava rolety. Součástí soupravy je utěrka nasáklá odmašťovacím prostředkem na okna.

2. Umístěte kazetu do středu okenního rámu tak, aby látka překrývala rovnoměrně pravou a levou stranu.

3. Nyní stačí odstranit pásku zakrývající lepidlo a přilepit horní kazetu k hornímu okraji okenního křídla silným přitlačením.

4. Dalším krokem je přilepení vodících lišt po stranách. Nezapomeňte celý systém přitisknout tlakem dlaně, aby se pásky dobře uchytily.

závěsná roleta den a noc Jazz

Závěsná roleta den a noc Jazz je primárně jedinečná. Po látce běží střídavé průhledné a neprůhledné pruhy.

Detail
nalepovací roleta den a noc Maestra Profil
Nalepovací roleta den a noc Maestra Profil

Nalepovací roleta den a noc Maestra je v hliníkové kazetě s krycími lištami. Je přilepena na okenní rám pomocí lepících oboustranných pásků..

Detail

Proč právě rolety den a noc?

Rolety den a noc jsou složeny ze dvou druhů látek. Průhledná látka se střídá s neprůhlednou a posouváním se upravuje propustnost světla do místnosti. Regulace světla je plynulá a přirozeně si ji přizpůsobíte denní době i aktuální potřebě.

Neprůsvitnost závisí na gramáži neprůhledné látky. Čím vyšší gramáž látky, tím méně propustí světla. Množství propouštěného světla ovlivní i barva neprůhledné látky. Tmavé odstíny přirozeně absorbují více světla než světlá látka.

Rolety den a noc umožňují plynulé nastavení stínění a zároveň se nemusíte bát, že by někde prosvítalo světlo. Rolety mají ve spodní části zátěžovou lištu, takže se nikde nekrabatí a ani při průvanu nepropustí do pokoje více světla, než je požadováno.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz