Montáže rolet den a noc

montáže rolet den a noc

Montáž vnitřních rolet

V našem návodu na montáž rolet den a noc vám představíme různé možnosti instalace dle provedení. Při vybavení domu nebo bytu byste neměli opomenout systém zastínění oken. Nepřinese vám jen vyšší úroveň soukromí, ale také vynikající ochranu před nadměrným sluncem a vysokými letními teplotami.

Způsob instalace závisí na zvoleném typu. Pokud není možné zasahovat do rámu okna, doporučujeme zvolit rolety, jejichž instalace probíhá neinvazivní metodou. Montáž takového typu rolety bude snadná a nenaruší rám oken.

Roleta den a noc na vyklápěcí okno

Tato roleta je vybavena háčky, které by měly být zavěšeny na rámu otevřeného okna. Instalace zabere jen pár minut a nevyžaduje žádné technické znalosti, proto ušetříte náklady na odbornou montáž.

1. Nejprve je potřeba očistit a odmastit okenní rám.

2. Následně zavěste háčky.

3. V případě, že chcete využít spodní jištění rolety, lze natáhnou silikonovou šnůru a háčky připevnit na spodní rám okna. Potáhněte silikonovou šnůru otvorem háčku a otočte napínacím šroubem.

roleta den a noc na vyklápěcí okno

Připevňování rolet den a noc na dřevěná nebo plastová okna

Způsob montáže rolety den noc závisí na jejím typu. V případě rolet s mini kazetou můžete vybírat mezi dvěma možnostmi instalace: roletu lze navrtat do zasklívacích lišt nebo nalepit. Před lepením nejprve důkladně odmastěte povrch a poté přilepte kazetu k rámu okna. Díky tomu bude lepidlo lépe držet a nebude hrozit odlepení kazety.

Montáž rolety ke sklu vyžaduje použití nářadí, ale pro šikovného kutila by to neměl být větší problém.

  • Nejprve roletu vyzkoušejte na okně
  • Po zvolení vhodné polohy ji pomocí dodaných šroubů přišroubujte k okenní liště
  • Bez ohledu na výběr typu kazety je dalším krokem ke správné instalaci přilepení krycích lišt na bocích okna, které provádějte shora

Návod na uchyceni rolety den a noc na zeď

Mezi nejsložitější patří montáž na zeď nebo ke stropu. Pokud si s instalací nechcete příliš lámat hlavu nebo nemáte k dispozici správné nářadí, svěřte tento úkol odborné firmě.

Především rolety den a noc s většími rozměry vyžadují naprosto přesnou instalaci v rovině. V opačném případě hrozí, že látka bude sjíždět k pravé nebo levé straně, takže roleta nemusí správně fungovat. Montáž vám usnadní obrázkový návod na uchycení rolety den a noc na zeď nebo ke stropu.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz