Rolety den a noc v kazetě

Vyberte si

Vyberte si kazetu

Ideálním řešením do vašeho interiéru mohou být rolety a žaluzie den a noc v kazetě, do které se látka po vytažení sroluje. Existuje několik druhů provedení kazet. Při výběru berte v potaz, zda chcete žaluzie a rolety instalovat na rám okna nebo na stěnu.

Pokud roletu den noc v kazetě připevníte na rám okna, můžete použít vodící nebo krycí lišty, které zajistí splynutí žaluzií a rolet s rámem – bez ohledu na to, zda se jedná o plastové nebo dřevěné okno. Kazety bývají vysoké 3,5 cm. V případě žaluzií a rolet den a noc bez vrtání počítejte s výškou i přes 5 cm, proto si vše důkladně přeměřte, abyste se vyhnuli poškození omítky či kazety při otevírání okna.

Kazety pro žaluzie a rolety den noc jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku, který se vyznačuje vysokou pevností. Mohou být barevně přizpůsobeny s ohledem na provedení oken. Kromě bílého, antracitového nebo šedého provedení lze vybírat i z řady dekorů dřeva – ukázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Rolety den a noc v kazetě mini na rám okna bývají většinou omezeny velikostí, proto nejsou vhodné pro velká okna.

roleta den a noc maestra

Roleta den a noc Maestra je v hliníkové kazetě s krycími lištami. Je částečně přišroubována a částečně přilepena.

Detail
látková roleta den a noc Twintex

Látková roleta den a noc Twintex je kombinací vnitřní rolety a žaluzie, které zajišťují optimální tmu ve dne i v noci.

Detail
roleta den a noc Magic

Roleta Magic pro den a noc regulují dopad světla a ochranu soukromí podle vašeho přání. Střídavé průhledné a ztmavující ..

Detail
roleta den a noc Magic box - s kazetou

Roleta den a noc Magic s velkou kazetou byla vytvořena tak, aby zakrývala celý okenní výklenek.

Detail
květinová roleta den a noc VERNAZZA

Luxusní květinová roleta den a noc od Německého výrobce Erfal. Výrazné vzory se hodí nejen …

Detail
roleta den a noc se vzorem Foligno

Látková roleta den a noc se vzorem Foligno nabízí dvě barevná provedení. Hnědé a šedé …..

Detail

Kazety u velkých žaluzií a rolet

V případě oken větších než 180 cm nezbývá než zvolit jiný systém žaluzií či rolet, a to s montáží na stěnu před výklenek okna. U tohoto systému počítejte s přesahem látky na každé straně výklenku okna o 5–7 cm. Nemějte ovšem strach, žaluzie i rolety den noc v kazetě budou vypadat skvěle a stanou se skvělým doplňkem vašeho interiéru.

Základní barva kazet je bílá, ale za příplatek můžete zvolit barevný vzorník RAL, ze kterého si vybere opravdu každý. U některých výrobců stínící techniky můžete dokonce vybírat z různých tvarů kazet (půlkulaté nebo hranaté).

Rolety den a noc MINI v kazetě

Roleta den a noc s mini kazetou se ovládá pomocí nekonečného řetízku připevněného na pravém nebo levém boku. Nekonečný řetízek přináší jednu zásadní výhodu – při zvednutí rolety nezůstává na parapetu nebo topení žádný volný konec. Roleta je srolována na hřídeli v minikazetě, která je k dispozici v několika barevných provedeních (bez příplatku): bílé, šedé, sosna, zlatý dub nebo mahagon.

Roleta den a noc s mini kazetou a krycí lištou by měla být vždy připevněna přímo k oknu, v téměř bezprostřední blízkosti skla. K montáži lze využít šrouby do zasklívacích lišt. Nezapomínejte na boční krycí lišty, které slouží jako ochrana při sklopení okna (např. otevření na „ventilačku“) a umožňují efektivnější ztmavení místnosti, neboť světlo dovnitř nevniká mezerami.

Rolety den a noc v mini kazetě na rám okna s přivrtáním představují řešení pro různé designy interiéru, neboť jsou nabízeny s mnoha stínícími látkami. Ideálním řešením pro ochranu soukromí je poloprůhledná látka, která brání zvědavým pohledům, ale zároveň do interiéru propouští denní světlo.

V kombinaci se zatemňovací vrstvou nabízí tato roletová látka také dobrou ochranu před sluncem, neboť dochází k odrážení nebo pohlcení většiny slunečních paprsků. To znamená, že se místnost během horkých letních dnů nezahřeje tak silně ani rychle.

S naší zatemňovací látkou máte možnost dosáhnout vhodného stupně zatemnění. Tento efekt lze zesílit při použití rolety den a noc v kazetě s vodící lištou. Toto řešení brání vzniku volné mezery mezi roletou a okenním rámem, protože roleta se posouvá v těchto kolejnicích. Do vašeho obytného prostoru tak proniká méně denního světla a dochází k posílení zatemňovacího efektu.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz