Látkové zatemňovací rolety

látkové zatemňovací rolety

Látkové zatemňovací rolety jsou zajímavým řešením pro lidi, kteří hledají ochranu před sluncem a vysokou teplotou.

V létě ve vysoce slunečných místnostech může vnímaná teplota dosáhnout i přes čtyřicet stupňů Celsia, což je nejen nepohodlné, ale také velmi ztěžuje každodenní fungování.

Klasické denní a noční rolety, poloprůsvitné nebo římské, dokonale snižují množství slunečního světla procházejícího okny, ale rychle se zahřívají a poskytují tak menší ochranu před nadměrným zvýšením teploty uvnitř budovy.

Látkové zatemňovací rolety, které jsou vyrobeny z tepelně izolačních materiálů lépe absorbují teplo, budou fungovat mnohem lépe.

Funkce zatemnění

Látková zatemňovací roleta slouží především k maximálnímu zatemnění vybrané místnosti. Je za to zodpovědný pogumovaný materiál, který zastaví až 100 % světelných paprsků a zajistí tak dokonalou ochranu před sluncem.

V souladu s tím zatemňovací rolety fungují dobře všude tam, kde je nutné omezit světlo zvenčí – v ložnici, dětském pokoji, obývacím pokoji nebo v kanceláři.

V prvních dvou případech maximální zatemnění zaručuje dobrý noční spánek i uprostřed dne, zatímco v obývacím pokoji a kanceláři tyto zabraňují slunečnímu záření odrážejícímu se na televizních nebo počítačových obrazovkách.

Látkové zatemňovací rolety zvyšují komfort odpočinku a práce a zároveň je lze použít jako dekorativní prvek, protože vysoká kvalita produktu a barevné sladění dokonale podtrhují styl dané místnosti.

látkové rolety s funkcí zatemnění

Tepelně izolační funkce

Látkové zatemňovací rolety také umožňují jemné nastavení teploty v místnosti. Sluneční paprsky jsou zachyceny na pogumované látce, takže nepronikají dále, což má za následek chladnější vnitřek. Materiál se samozřejmě zahřívá pomalu, ale zatemňovací rolety mohou být účinnou zbraní v boji proti horkému létu a zajistit příjemnější teplotu v bytě.

To je zvláště důležité v případě místností umístěných na jižní straně, které se při vystavení silnému slunci zahřívají mnohem rychleji.

Funkci tepelné izolace ocení také lidé citliví na teplo, starší lidé a rodiče malých dětí. Příliš velké přehřívání místnosti brání relaxaci a správnému spánku, což může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví. Látková zatemňovací roleta usnadňuje odpočinek i v těch nejteplejších letních dnech.

Lze je také úspěšně použít v kuchyni, kde vaření také zvyšuje teplotu, takže přídavné topení zvenčí by dokonce znemožnilo práci v této místnosti. Důležité je, že látkové rolety se snadno udržují v čistotě, což má velký význam v místě, kde se připravují jídla.

roleta den a noc Magic box - s kazetou

Roleta den a noc Magic s velkou kazetou byla vytvořena tak, aby zakrývala celý okenní výklenek……….

Detail
látková roleta den a noc Twintex

Látková roleta den a noc Twintex je kombinací vnitřní rolety a žaluzie, které zajišťují optimální tmu ve dne i v noci.

Detail
roleta den a noc Magic

Roleta Magic pro den a noc regulují dopad světla a ochranu soukromí podle vašeho přání. Střídavé průhledné a ztmavující ..

Detail
květinová roleta den a noc VERNAZZA

Luxusní květinová roleta den a noc od Německého výrobce Erfal. Výrazné vzory se hodí …

Detail
roleta den a noc se vzorem Foligno

Látková roleta den a noc se vzorem Foligno nabízí dvě barevná provedení.

Detail
roleta den a noc s vlnkami Lola

Látková roleta den a noc s vlnkami Lola nabízí unikátní provedení pro vaše okna

Detail
Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2021. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz