Žaluzie do oken

žaluzie do oken

Žaluzie do oken jsou klasikou v oblasti okenního stínění, a jedním z prvních svého druhu na trhu. Patří do skupiny vnitřního zastínění a nelze je použít venku. Zpočátku byla na výběr pouze jedna barva, stříbrošedá.

Pak se také objevila bílá. Žaluzie byly instalovány mezi tabulemi kvůli dvojitému zasklení v okenních rámech té doby. Jejich hlavním účelem bylo ztmavit místnosti – v noci chránit interiér před oslněním nočního osvětlení a během dne omezit přehřátí místností.

V té době ještě nebyla uvažována dekorativní funkce žaluzií.

Hliníkové žaluzie do oken

Trh s okenním stíněním se vyvíjel, stejně jako hliníkové žaluzie do oken. Byli mezi prvními, kteří se objevili na trhu, ale neměly by být považovány za zastaralé.

Díky vysoce kvalitním materiálům, z nichž jsou vyrobeny, a různým designovým řešením jsou žaluzie ideální pro soukromé domy a elegantní kancelářské prostory.

V současné době plní žaluzie do oken nejen funkční, ale i estetické funkce. Architektonické návrhy zahrnují široká, nestandardní okna, která vyžadují zastínění na míru.

Hliníkové žaluzie se vyznačují univerzálními řešeními, která vám umožní snadno je sladit s projektem interiérového designu. Jsou vyrobeny z moderních, vysoce kvalitních materiálů, zaváděny nové projekty týkající se designu a modernizovány metody řízení.

Díky tomu jsou žaluzie do okna stále jedním z nejprodávanějších.

hliníkové žaluzie do oken

Funkčnost žaluzií

Okenní zastínění mají dvě důležité funkce: mají účinně chránit interiér před nadměrným slunečním zářením a být estetickým doplňkem interiéru domu nebo bytu.

Žaluzie na okna jsou nejen funkční, ale také estetické. Rozsáhlá nabídka vám umožňuje snadno je přizpůsobit designu interiéru, jeho charakteru a barvám.

Barvy

Barvy žaluzií na okně jsou nejrozsáhlejší a stále se objevují nové barvy. Není tedy problém je sladit s barvou okenních rámů, stěn nebo nábytku.

Rozsáhlá paleta barev umožňuje nejen jejich integraci do výzdoby, ale také sladění s funkcemi místností: v obývacích pokojích nebo kuchyních můžeme použít světlejší barvy, například tmavší barvy v ložnicích, což zajistí lepší stínění. Paleta sahá od bílé, přes pastelové, tlumené barvy a dále intenzivnější až po černou.

Druhy žaluzií do oken

Plisé

Plisované žaluzie nebo plisé jsou jednou z nejmodernějších a zároveň nejoriginálnějších metod zastínění oken. To, co je odlišuje od ostatních, je schopnost nastavit látky žaluzií kdekoli u skla – nahoře, dole nebo uprostřed.

Plisé žaluzie do oken jsou navíc velmi univerzální. Mohou být také instalovány do oken neobvyklých tvarů, jako jsou oblouky, do střešních oken, do velkých okenních prostor, včetně zimních zahrad.

Okenní prostor je jedním z klíčových prvků interiérového designu. Plisované žaluzie perfektně zapadnou do okna, díky čemuž doplní interiér, nikoli mu dominují. Rozsáhlá nabídka v oblasti barev látek a doplňků i textur textilií vám umožní vybrat žaluzii pro design dekoru. Není třeba používat kazetu, takže zabírají méně místa a velmi dobře přilnou k oknům.

plisé žaluzie

Žaluzie do oken den a noc

Žaluzie den a noc budou fungovat v každé místnosti, budou funkční v kuchyni a obývacím pokoji nebo ve větším prostoru, když bude kombinována kuchyň a obývací pokoj, jsou vhodné i pro velká okna. Mohou být také použity v ložnici, v dětském pokoji nebo v koupelně. Všestrannost žaluzií den noc je tak důležitá, že v celém domě lze použít jeden typ. Design interiéru je poté konzistentní a harmonický.

Žaluzie do oken den a noc vám umožňují regulovat uspořádání textilních pruhů v různé míře překrývání. Můžete úspěšně nahradit tradiční záclony a závěsy. Průhledná látka působí jako jemná záclona. Výhoda žaluzií ve formě dokonalého přizpůsobení okennímu rámu zároveň znamená, že ani menší místnosti nebudou zahlceny těžkými materiály a záclonami.

Denní a noční žaluzie jsou k dispozici v rozsáhlé paletě barev, takže není problém s tím, jakou barvu zvolit, aby se přizpůsobili barevnému provedení interiéru. Barvy začínají světlými barvami: bílou, béžovou nebo světle šedou a přecházejí do tmavých: šedá, tmavě modrá, hnědá, černá.

Barevná nabídka je důležitá také kvůli různým barvám okenních rámů – bude snadné je sladit se světlými a tmavými rámy, např. dřevěnými s různými odstíny hnědé.

okenní žaluzie den a noc
Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2023. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz