Lidé, kteří hledají rolety do domu nebo bytu, si mohou vybrat ze široké škály produktů. Mezi ty, které chrání před jasným světlem a zajišťují dobrý noční spánek, patří zatemňovací roleta den a noc. Jak rozpoznat, která z nich budou lépe vyhovovat našim potřebám?

Optimální odstín ladící s interiérem

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit ideální podmínky pro práci, spánek a odpočinek v interiéru. Většina z nás se snaží zajistit, aby pokoje, kde zůstáváme během dne, byly dobře izolované.

Není divu, jak ukazují výzkumy, vystavení slunečnímu záření vede k produkci prospěšného vitaminu D3 v našem těle, který má velmi pozitivní vliv na kosterní a imunitní systém a předchází rakovině a autoimunitním chorobám. Uvolňuje také serotonin, což jasně zlepšuje naši pohodu.

Někdy se však intenzita slunečních paprsků stává problémem a brání nám v normálním fungování. Nejlepším řešením je instalace zatemňovacích rolet den noc nebo klasických rolet, které komplexně ochrání náš prostor před přehřátím a nepříjemným do očí bijícím jasem.

Jejich výhodou je také to, že jsou účinnou ochranou nejen proti slunci, ale také proti jakémukoli zdroji nežádoucího, rušivého světla.

Jelikož každá místnost potřebuje jiný typ zastínění, je třeba před výběrem správného typu rolety vzít v úvahu její účel. Je to místo, kde spíme nebo se učíme? Nebo možná prostor pro práci a relaxaci zároveň?

Odpověď na tuto otázku bude klíčem k nalezení rolet, které budou nejpřesnějším způsobem vyhovovat našim potřebám.

antracit zatemňovací roleta den a noc

Kde se používají látkové zatemňovací rolety?

Zatemňovací látková roleta je namontována na zeď, strop nebo do okna. Je vyrobena z materiálu, který propouští zanedbatelné množství světla do interiéru, nejčastěji z vysoce kvalitního polyesteru, a je potažena gumovým nebo hliníkovým povlakem, někdy stříbrné barvy, aby se zlepšila izolace oken.

Výsledkem je, že zatemňovací roleta účinně odráží sluneční paprsky a zaručuje, že místnost bude v příjemném soumraku.

Toto řešení se proto ideálně hodí do ložnic jako ochrana před příliš silným světlem například z pouliční lampy.

Kromě toho je látková zatemňovací roleta ideální pro všechny interiéry, které se rychle zahřívají a my v nich během dne netrávíme mnoho času.

Zatemňovací látkové rolety mají nejčastěji hladkou strukturu a jsou dostupné v široké škále barev. Při výběru optimálního odstínu je však třeba mít na paměti, že tmavé látky lépe blokují světlo, ale rychleji se zahřívají, což dále zvyšuje teplotu uvnitř.

Pro místnosti vystavené velmi prudkému slunci je nejlepší zvolit ty, které jsou vyrobeny z lehkého, ale silného materiálu.

šedá zatemňovací roleta den a noc

Kdy zvolit zatemňovací roletu den a noc?

Zatemňovací roleta den a noc se skládá z rovnoběžných pruhů látky proložené pruhy jemné síťoviny. Při srolování se překrývají, což umožňuje upravit úroveň osvětlení v místnosti, od úplného rozjasnění až po úplné zatemnění.

Díky tomu se jedná o komplexní řešení, které členům domácnosti poskytuje nejen klidný, ničím nerušený spánek, ale také možnost příjemného stráveného času uvnitř, bez ohledu na denní dobu.

Díky tomu jsou zatemňovací rolety den a noc dobrým nápadem chránit se před ostrým světlem v mnoha místnostech. Patří mezi ně dětský pokoj. Ty nejmenší budou mít pohodlí potřebné pro volné hraní a efektivní učení, stejně jako nerušený spánek, když se budou cítit unavené.

To je důležité zejména pro mladší děti, které jsou zvyklé chodit spát velmi brzy. Kromě toho bude zatemňovací denní a noční roleta fungovat také v kanceláři, která musí být chladná a dobře osvětlená, ale ne nadměrně osvětlená.

Dilema volby mezi zatemňovacími roletami a denními a nočními roletami je poměrně jednoduché vyřešit. Stačí zvážit, jak danou místnost využíváme a jaká úroveň zastínění nám bude vyhovovat.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2022. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz