Jaké jsou největší výhody a nevýhody rolet den a noc

Váháte, zda si do bytu či domu pořídit rolety nebo žaluzie? Máme pro vás řešení. Skvělou kombinací obou variant jsou totiž látkové rolety den a noc. Pro svůj stylový vzhled kombinovaný s výbornou funkčností se rolety den a noc stávají čím dál tím oblíbenějším prvkem interiéru. Mají sice samozřejmě i své nevýhody. Jaké to jsou a s jakými pozitivy je třeba je porovnávat se dozvíte dále v textu. Zajisté zjistíte, že rolety den a noc jsou skvělým řešením pro váš domov.

rolety den a noc do paneláku

Efektivní kombinace rolet a žaluzií

Rolety den a noc jsou zkonstruovány podobně jako běžné látkové rolety. To jim propůjčuje vysokou odolnost, a to jak proti slunečnímu záření, tak i dalším vlivům. Jejich materiál je zakotven ve dvou kolejnicích, ve kterých se stabilně pohybuje.

U obyčejných rolet však můžete ovlivnit míru stínění jen vytažením celé rolety. Naopak u rolet den a noc díky překrývání dvou různých látek můžete velice citlivě světlo regulovat. V tom tkví zásadní podobnost se žaluziemi. U těch se průsvitnost nastavuje pomocí otáčení plátů vzhledem k oknu.

kombinace rolet a žaluzií

Jak roleta den a noc vlastně vypadá

Rolety den a noc se skládají ze dvou různých látek. Jeden proužek je průhledný a druhý naopak zcela neprůsvitný. Díky široké škále barev a typů látky lze z rolet udělat nejen praktický, ale především designový a moderní prvek vaší domácnosti.

Rolety den a noc jsou vhodné do každé místnosti ve vašem domově. Díky vysoké odolnosti jsou skvělé jak do ložnice a obývacího pokoje, tak i do koupelny nebo kuchyně.

jak vypadají rolety den a noc

Jaké najdeme nevýhody?

Prvním problémem, který můžete zaznamenat, je nedostatečná stínivost. To se ovšem týká pouze bílých a světlejších barev látky. Při výběru rolet den a noc zajisté dbejte na to, aby produkt zapadal do vašeho interiéru. Myslete ale také na konečnou funkčnost, kdy budou tmavé tkaniny vždy stínit lépe než ty světlé.

Další nevýhoda se týká údržby rolet. Nemůžete je totiž tak snadno utírat hadříkem jako klasické žaluzie. Problém vyřeší vysavač, kterým prach snadno odstraníte. Ale určitě se nebojte, že byste je museli čistit každý týden. Samotným používáním se rolety zbavují prachu sami, takže si s tím nemusíte dělat přílišné starosti.

Rolety den a noc nevýhody

Snadná montáž a další pozitiva

Jak docílit příjemné teploty v celém bytě či domě i přes venkovní obrovská vedra? Pořiďte si rolety den a noc. Díky použití dvou vrstev různých látek jsou rolety schopny absorbovat teplo do sebe a nepropustit ho dále do bytu. Nemusíte se tak bát, že byste si s nimi nepříjemně vytopili místnost.

Rolety lze montovat i bez vrtání. Využívají se k tomu PVC háčky, které zvládnete nainstalovat i vy sami. Pokud se nechcete namáhat, odborníci vám rolety připevní během chvilky pomocí vrtání nebo bez něj. Je jen na vás, jaké provedení si pro své rolety vyberete.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz