Oblíbené vnitřní rolety den a noc lze bez obav využít i pro francouzská okna. Přináší to dokonce i hned několik výhod. O jaké se konkrétně jedná, se dozvíte dále v článku. Rolety lze navíc využít také na balkónové či terasové dveře. Jejich unikátní provedení vám tak dovolí využít stejné funkční rolety po celém domě.

Čím jsou rolety den a noc tak speciální?

Rolety den a noc fungují na vynalézavém principu, kdy dochází k překrývání dvou odlišných látek. Jedna je přitom průhledná a druhá kompletně neprůsvitná. Tím se vytváří možnost nastavení stínivosti přesně podle dané situace. Naopak běžné rolety lze pouze vytáhnout jako celek.

Při výběru máte možnost si vybrat jedno z desítek různých barevných provedení. Rolety tak mohou skvěle ladit s vaším interiérem. Při volbě odstínu jen myslete na to, že ty tmavé vám vždy poskytnou ještě o kousek vyšší stínivost než světlejší barvy.

jak fungují rolety den a noc

Jaké nabízí rolety den a noc výhody pro francouzská okna?

Prvním pozitivem je ušetřená námaha. Nemusíte totiž dlouze vytahovat celé rolety, stačí jen trochu pohnout řetízkem a překrytí látek se změní přesně podle vašich představ. Samozřejmě máte možnost si nainstalovat i dálkové ovládání.

Rolety den a noc vám poskytnou naprosté soukromí, a vy tak nemusíte shánět a pořizovat záclony, které jsou náročné na údržbu. Den a noc rolety se naopak sami zbavují prachu a v případě potřeby je možné ho z nich vyluxovat.

Nechce se vám kombinovat záclony a závěsy? Rolety den a noc oboje hravě nahradí. Svojí funkčností strčí závěsy nebo obyčejné rolety do kapsy, a navíc propůjčí vašem interiéru moderní a stylový vzhled.

rolety den a noc výhody pro francouzská okna

Na jaká okna lze rolety využít?

Ať už máte jakkoli velká okna, najdete na ně vhodné rolety den a noc. Pokud máte skutečně speciální tvary oken, budete muset pravděpodobně sáhnout po roletách na míru. Pro všechna běžná okna však rolety najdete během chvilky.

Rolety den a noc se hodí pro úzká i široká okna. V případě větších rozměrů lze kombinovat i několik jednotlivých kusů. Vy pak můžete snadno regulovat světlo v jednotlivých prostorech. Ideální je toto řešení například do obývacího pokoje s kuchyní, kdy chceme stín v oblasti televize, a naopak světlo pro práci v kuchyni.

Kolik vás budou rolety den a noc stát?

Přesná cena se vždy odvíjí od vašich konkrétních potřeb. Záleží přitom především na velikosti oken, způsobu montáže a také použitém materiálu. Orientačně můžeme najít rolety den a noc pro francouzská okna i dveře od 2000 Kč za jeden kus v rozměrech do šířky 170 cm a výšky do 250 cm.

Vždy však záleží hlavně na tom, jakou konkrétní roletu budete potřebovat. Ušetřit můžete v případě, že si montáž obstaráte sami. Není to nic složitého a rolety je možné uchytit dokonce i bez vrtání. Pokud si s instalací nechcete dělat žádné starosti, zvolte pomoc odborníků, kteří udělají vše za vás.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz