Rolety den a noc: 7 nejčastějších otázek

Rolety den a noc jsou stále oblíbenější stínící technikou do domu i bytu. Díky svým unikátním vlastnostem si totiž nachází stále více příznivců. Tyto praktické a zároveň stylové vnitřní rolety vám poskytnou variabilní stínivost, žádané soukromí i ochranu proti horkým slunečním paprskům. Jaké jsou nejčastější mýty týkající se rolet den a noc? To se dozvíte dále v odpovědích na nejčastější dotazy.

rolety den a noc diskuze - cena

Jak rolety den a noc fungují?

Mechanismus rolet den a noc je velice jednoduchý. Skládají se ze dvou různých látek. Z toho je jedna průsvitná a druhá naopak zcela neprůhledná. Pomocí rolování si tak můžete snadno sami zvolit míru stínivosti. Záleží jen na tom, jaké překrytí nastavíte. Rolety lze ovládat řetízkem jako klasické žaluzie nebo k nim namontovat i dálkové ovládání.

jak fungují rolety den a noc

Jak na jejich údržbu?

Údržba rolet den a noc je velice jednoduchá. Látky se sami zbavují prachu během používání. Pro dokonalou čistotu lze z rolet prach odstranit i vysavačem. Pokud se na látce objeví skvrna, neperte ji, ani nežehlete. Stačí použít hadřík a jemný čistící prostředek. Jen poté nechte roletu staženou, dokud opět neuschne.

údržba rolet den a noc

Jak náročná je montáž rolet den a noc?

Náročná není skoro vůbec. Rolety den a noc jsou velmi oblíbené právě i díky jednoduché instalaci. Pokud se rozhodnete pro vrtání, stačí si vybrat, zda roletu uchytíte na okno nebo zeď nad oknem. V obou případech budete mít za chvilku hotovo. Druhou variantou je montáž zcela bez vrtání, kdy roletu přichytíte na plastové háčky umístěné na okně.

montáž rolet den a noc

Mohu použít rolety den a noc i do kuchyně nebo koupelny?

Rozhodně ano. Rolety den a noc jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů, které lze bez obav použít i do vlhkého prostředí. Nemusíte se tedy bát je umístit do úplně celého domu včetně koupelny a kuchyně.

Mohu rolety den a noc využívat i v létě?

Ano. Rolety den a noc jsou naopak skvělým pomocníkem do horkých letních dnů. Jejich látka je schopna absorbovat teplo a nepropustit ho dále do místnosti. Díky jejich odolnému materiálu se také nemusíte bát, že by látka vybledla. Rolety jsou připravené na celoroční použití. Pokud bydlíte na rušné ulici, zajisté oceníte i jejich schopnost snižovat venkovní hluk.

cena rolety den a noc

Kolik rolety den a noc stojí?

Cena rolet se odvíjí od konkrétní velikosti okna, způsobu montáže i využitého materiálu. Pro přesnou částku si vždy najděte roletu přesně pro vaše potřeby. Pro představu lze zmínit, že běžná roleta den a noc bez vrtání na velikost okna do šířky 85 cm a výšky do 150 cm se pohybuje okolo 3 414 Kč bez DPH.

Do jakých budov lze rolety den a noc použít?

Rolety den a noc se hodí prakticky do všech typů budov. Využijete je v rodinném domě, panelovém i bytovém domě, ale třeba také na chatě. Rolety jsou rovněž vhodné i do veřejných prostor jako jsou restaurace, hotely nebo školy.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz