Jaký typ rolet nebo žaluzií byste si měli vybrat?

Klíčem k designu domu může být adekvátní výzdoba oken. Rolety do okna jsou stále nejoblíbenějším řešením, ale čelí rostoucí konkurenci látkových žaluzií Plisé nebo římských rolet. Ty nejen zdobí, ale také poskytují účinnou ochranu před sluncem.

Pokud procházíte novinky o designu interiéru, pravděpodobně uvidíte prázdná okna. Díky tomu vypadají tyto místnosti větší a prostornější. Ve skutečnosti je však v městských budovách nutné zakrýt okna, aby bylo zajištěno odpovídající soukromí.

Schopnost upravit množství slunečního světla v místnostech navíc výrazně zvyšuje komfort bydlení a má vliv na regulaci tepla v interiéru. Okenní zastínění je proto nezbytné. Otázkou však zůstává, který z nich byste si měli vybrat?

rolety do oken den a noc

Rolety den a noc

Den a noc rolety jsou velmi pohodlné a praktické řešení. Doba, kdy byl jeden typ rolet prakticky k dispozici na trhu, je dávno zapomenuta.

Nyní existuje široká nabídka, od jednobarevných přes vzorované, přes den a noc, s vodorovnými pruhy, které regulují tok světla do místnosti. Roleta den a noc je dokonalým doplňkem každého vnitřního prostoru a umožňuje přesnou manipulaci s množstvím světla vstupujícího do místnosti.

Plisované žaluzie

Plisé jsou dalším typem, který vám umožní přesně kontrolovat stupeň krytí okna. Připomínají harmoniku a lze je srolovat nejen shora dolů, ale také zdola nahoru v opačném směru. Ve skutečnosti můžete zakrýt kteroukoli část okna. Díky této funkci mohou dosáhnout velmi zajímavého dekorativního efektu.

plisé žaluzie do obývacího pokoje

Římské rolety

Nejdekorativnější stínící technikou jsou římské rolety, které vytvářejí vlny. Mohou být vyrobeny z hladkých nebo vzorovaných látek. Římské rolety jsou módní a velmi elegantní dekorace oken, které jsou skládané pomocí řetízkového mechanismu.

Působivé vlny, které se objeví po vytažení rolet, vypadají skvěle v ložnicích, obývacích pokojích a v kuchyních. Lze je namontovat na zeď, na strop nebo na okenní rám.

římské rolety v obývacím pokoji
Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz