Vnitřní žaluzie a rolety

Toto je řešení, které získává stále více funkcí. Umožní vám chránit interiér před nadměrným slunečním zářením, vytvářejí pocit soukromí a poskytují vynikající dekorace oken, které doplňují uspořádání místnosti. Na trhu však můžeme najít velmi širokou škálu řešení – lišících se funkcí, způsobem montáže a stylem.

Poradíme vám, co hledat, abyste si vybrali perfektní látkové rolety nebo žaluzie pro váš domov, byt nebo kancelář.

Jakého přenosu světla chcete dosáhnout?

S látkovými roletami můžete regulovat světlo v místnostech. Pokud nás zajímá vysoká úroveň zatemnění, stojí za výběr rolety vyrobené z pogumovaných tkanin. Fungují dobře v bytech v přízemí nebo v ložnicích s oknem směřujícím na východ (tímto způsobem se vyhneme probuzení intenzivním paprskům slunce vstupujícího do místnosti).

Dobré zatemnění také umožňuje žaluzie ze silnějších látek s pevnou vazbou a tmavými barvami. Průsvitné, tenké materiály fungují, když máme rádi dobře osvětlené interiéry.

druhy žaluzií a rolet

Druhy interiérových žaluzií a rolet

Výrobci nabízejí velmi velký výběr okenní stínění. Jednotlivé typy žaluzií a látkových rolet se liší z hlediska estetiky i funkčnosti.

Nejoblíbenější jsou:

Skládají se ze dvou vrstev materiálu, které se překrývají. Jeden z pásů je vyroben ze zatemňovací látky (vyšší hustota) a druhý z materiálu s vyšší propustností světla. Mezi pásy jsou mezery. Vypadají velmi elegantně a zároveň vám umožňují pohodlně ovládat úroveň prostupu světla, které vstupuje do místnosti.

Vnitřní rolety nebo žaluzie den a noc lze nastavit tak, aby interiér více potemněl (např. v noci) nebo aby do interiéru proniklo mírně rozptýlené světlo (přes den).

Římské rolety

Římské rolety jsou záhyby látky navinuté na roli. Konstrukce je navržena tak, aby se při navinutí vytvořily dekorativní vlny. Materiál z látky se zde neobtočí kolem hřídele, ale je zvednut do požadované výšky pomocí šňůr (připevněných po stranách). Vysoce kvalitní římské rolety jsou často vyztuženy a opatřeny ozdobnými volánky.

Kombinují funkci klasické rolety a dekorativních okenních závěsů. Toto řešení dokonale zapadá do klasického designu interiéru.

římské rolety v obývacím pokoji

Žaluzie Plisé

Skládané žaluzie Plisé jsou ideální pro atypická okna (např. Velká balkonová okna nebo střešní rolety). Plisé lze zakoupit jako volně visící nebo připevnění v rámu okna (obousměrná žaluzie). Skládají se z přírodních a syntetických tkanin, pletenin a bambusových vláken.

Díky tomu jsou záhyby ideální pro jakýkoli design interiéru. Jejich charakteristickým rysem je typ harmonika a stahuje se paralelně po celé své délce.

plisé žaluzie do obývacího pokoje

Jaký způsob montáže?

Při výběru žaluzií nebo rolet je také důležité vzít v úvahu způsob instalace. Rolety jsou namontovány v hliníkové kazetě na rámu okna. Kazety by měly být přišroubovány k rámu pomocí šroubů. Rolety bez vrtání lze zavěsit za háček na rám okna nebo roletu nalepit.

Volně visící žaluzie se obvykle montují na překlad nad výklenkem okna. Musíme si však uvědomit, že tento způsob instalace bude fungovat, pouze pokud vytažená žaluzie nebude překážet okennímu křídlu (překlad musí být vysoký).

Rolety s vodící lištou jsou namontovány na okenním křídle. Kazetka je přišroubována pomocí šroubů (případně ji lze nalepit), takže nejde o neinvazivní rolety a jejich instalace vyžaduje odbornější dovednosti.

Mini rolety jsou nejrychlejší způsob, jak je zavěsit. Stačí je nasadit na jednotlivá okenní křídla. Takové neinvazivní rolety mají speciální háky, jsou rychle instalovatelné a cenově dostupné. V této verzi je k dispozici žaluzie nebo roleta den a noc.

Moderní stínění s lištami jsou určena k instalaci do prostoru mezi zasklívací lišty. Díky tomu materiál pevně přilne ke sklu, nekrčí se, poskytuje dobré zatemnění a vypadá krásně.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz