Využijte bočního zastínění vaší terasy už ráno u snídaně, nebo během pohodového letního večera. Nízké slunce může na terase nejen nepříjemně oslňovat, ale v létě působí i nepříjemně hřejivě. Běžné markýzy nebo slunečníky nemají proti nízko položenému slunci šanci, protože poskytují ochranu především proti slunečním paprskům dopadajícím shora. Naproti tomu markýzy a zástěny z oblasti vertikálního stínění zajišťují účinnou ochranu před sluncem, když je slunce nízko na obloze.

boční zastínění terasy

Vertikální sluneční ochrana nabízí dokonalé boční stínění

S dokonalou všestrannou ochranou proti slunci si léto můžete užívat celý den na terase. Od východu do západu slunce. Protože kromě klasické markýzy, která poskytuje účinnou ochranu proti slunci a klimatizaci na terase po většinu dne, poskytují speciální markýzy , jako jsou vertikální markýzy nebo ZipScreens , ochranu před sluncem, když je slunce nízko nad zemí nebo svítí z boku.

vertikální markýza zip screen

Vertikální zastínění v zásadě jednoduše znamená, že směr pohybu textilie protisluneční ochrany je vertikální místo horizontální. Zatímco markýzy a slunečníky nabízejí horizontální ochranu před sluncem v podobě „stříšky“ nebo deštníku, vertikální stínění chrání před speciálními světelnými a slunečními podmínkami, například když je slunce nízko na obloze.

Princip vertikálního stínění je v zásadě vhodný nejen pro venkovní posezení, jako jsou terasy, ale používá se také na okna a prosklená čela jako alternativa ke klasickým roletám a žaluziím.

vertikální stínění

Vertikální stínění pomocí ZipScreen

Pro vertikální zastínění skleněných čel pomocí ZipScreen jsou použity kvalitní screenové textilie, aby kromě klasické ochrany soukromí a sluneční ochrany plnily i další funkce, jaké nabízejí žaluzie. Screenová látka ZipScreen je odolná vůči povětrnostním vlivům. Zajišťuje mimo jiné účinnou ochranu proti slunci, protože odráží většinu slunečního záření.

Výsledkem je v létě citelná klimatizace interiéru. Textilní zástěna má navíc speciální vlastnost, díky které je obzvláště oblíbená. Látka poskytuje vynikající soukromí zvenčí dovnitř, ale nabízí dostatečnou průhlednost, aby umožnila výhled zevnitř ven. Je tak zachován otevřený pocit bydlení a zároveň nabízí maximální funkčnost z hlediska ochrany slunce a soukromí.

vertikální markýza v pergole

Protože jsou systémy ZipScreen navrženy tak, aby byly odolné vůči povětrnostním vlivům a instalují se také zvenčí před skleněná čela, jsou také velmi vhodné pro vertikální zastínění na terasových střechách.

Systém lze flexibilně instalovat jak na boční, tak na přední stranu, rozměry lze individuálně přizpůsobit zastřešení terasy. Aby látka zůstala napnutá, je látka vedena bočně ve vodících lištách po výšce pomocí navařeného zipu. Tento princip zajišťuje, že látka zůstane napnutá. To vytváří uzavřený a lineární vzhled. Navíc je ZipScreen díky své sofistikované konstrukci výrazně odolnější proti větru než běžná řešení ochrany proti slunci.

zastřešení terasy

Vertikální markýzy: vertikální ochrana před sluncem

Svislé a boční markýzy také spadají do kategorie vertikálního zastínění jako speciální markýzy. Obě varianty jsou vhodné zejména pro boční ochranu před sluncem a také pro ochranu soukromí a před větrem. Obě varianty jsou srovnatelné s vertikálně fungující markýzou flexibilně v závislosti na poloze slunce.

Pokud není požadována boční ochrana před sluncem nebo ochrana soukromí, lze vertikální markýzy snadno stáhnout, což je rozhodující rozdíl oproti trvale instalovaným prvkům ochrany soukromí. Vertikální markýzy se ovládají pomocí integrovaného vedení lanka a často se používají pro boční zastínění terasy a zimních zahrad, aby poskytovaly optimální ochranu před nízko položeným sluncem a zvědavými pohledy sousedních nemovitostí.

boční markýza

Boční markýza

Boční markýza je srovnatelná s klasickou kazetovou markýzou, až na to, že je připevněna svisle ke stěně domu a nevyžaduje skládací ramena. Boční markýzu lze ovládat odpovídajícím způsobem flexibilně a pohodlně. Boční ochranu proti slunci lze plynule vysouvat podle potřeby. Po svinutí boční markýza zcela zmizí v nástěnném boxu a je tak spolehlivě chráněna před povětrnostními vlivy.

Boční ochrana soukromí a ochrany před sluncem nabízí optimální ochranu, když je slunce nízko na obloze, nevítané vlivy větru a zvědavé pohledy ze strany, takže je možné sedět uvolněně venku.

boční zastínění terasy pomocí vysouvacího volánu z markýzy

Flexibilní ochrana proti slunci s vysouvacím volánem od markýzy

Pokud je terasa orientována na východ nebo západ, slunce ráno nebo večer svítí na terasu zepředu. To může vést k dodatečnému zahřívání a nepříjemným oslepujícím efektům. V těchto případech poskytuje nápravu flexibilní, čelní sluneční ochrana zvaná výsuvný volán.

výsuvný volán Stobag

Vysouvací volán často tvoří konec markýzy jako čistě dekorativní prvek a je připevněn na konec předního profilu. Volán je naproti tomu mnohem funkčnější. Integrovaný na konci předního profilu je jako druhá markýza, kterou lze vysunout svisle dolů.

Volán je zpravidla ovládán elektricky a často jej lze pohodlně zvednout nebo spustit dálkovým ovládáním. Velmi flexibilně v závislosti na poloze slunce. Volán po svinutí téměř neviditelně zmizí v decentním pouzdře na konci předního profilu, takže markýza vzhledově neztrácí nic ze své modernosti a přímosti.

Stejná látka markýzy, která se používá pro samotnou markýzu, se obvykle používá pro volán tak, aby byl vytvořen jednotný a harmonický celkový obraz. Alternativně může být volán vybaven vysoce funkční látkou screen. To má další výhodu v tom, že je mírně průhledná a má také obzvláště elegantní, moderní vzhled.

látky na markýzy pro venkovní použití

Je to kvalita, která se počítá: látky na markýzy a látky na stínění

Vzhledem k tomu, že ve vertikálním stínění jsou použity pouze látky vhodné pro venkovní použití, mají jak ZipScreen, tak vertikální a boční markýzy velmi dobré protisluneční vlastnosti, které nelze srovnávat s běžnými textiliemi.

Aby se zajistilo dlouhodobé zachování barvy a svítivosti látek markýz, jsou látky vyráběny pomocí speciálního procesu barvení zvlákňovací tryskou. To znamená, že se nebarví pouze povrch, ale každé textilní vlákno je individuálně potaženo barvou. Tímto kvalitním procesem je zaručena stálobarevnost látky markýzy.

Speciální povrchová úprava látek markýz zajišťuje dobrou ochranu proti vlhkosti a nečistotám. Teflon tvoří molekulární bariéru kolem jednotlivých vláken tkaniny, díky čemuž odpuzují nečistoty, mastnotu a olej.

Výsledek: Markýza je považována za zvláště odolnou vůči povětrnostním vlivům a zachovává si svůj svěží, dobře udržovaný vzhled po mnoho let.

markýza MHZ s kvalitní látkou

Screenové látky jsou také speciálně určeny pro venkovní použití, ale vzhledem ke speciálním oblastem použití na oknech a před skleněnými čely musí mít jiné vlastnosti než klasické markýzové látky. Vysoce kvalitní síťovina je vyrobena z polyesteru a je vyrobena s obzvláště hustou síťovinou. Výsledkem je moderní, textilní vzhled, velmi zvláštní dopad světla a mírná průhlednost látky, která umožňuje pohled zevnitř ven.

Stejně jako vysoce kvalitní látky na markýzy jsou látky na stínění 100% stálobarevné a odolné vůči povětrnostním vlivům. Kromě toho má síťovina příjemný omak a filigránový, moderní vzhled.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2022. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz