Zipová sluneční clona lidově řečeno boční rolety do pergoly je textilní protisluneční ochrana, která je ideální pro instalaci před okna, volné otvory nebo prosklená čela. Rolety během dne odvrací nepříjemné pohledy a díky vnějšímu uchycení nabízí vynikající vlastnosti ochrany před sluncem. Sluneční záření se ve velké míře odráží, takže i přes sluneční záření je udržována konstantní teplota uvnitř místnosti nebo pergoly. Navíc design a funkce Zip byly speciálně také navrženy pro následnou instalaci na terasové střechy.

boční rolety do pergoly

Velmi kvalitní roleta do pergoly při vysunutí je vedena bočně po celé výšce ve vodicí liště pomocí všitého zipu. Tímto způsobem zůstává látka napnutá a omezuje se tvorba vrásek. Výsledkem je krásný uzavřený vzhled bez rušivé světelné mezery mezi látkou a vodicí lištou.

Výsledek: Zatížení větrem je pružně absorbováno. Sluneční clona na zip nabízí výrazně vyšší odolnost proti větru než běžná řešení ochrany proti slunci a umožňuje tak stínění i při silnějším větru.

roleta do pergoly zip screen

Zip screen jako alternativní metoda stínění pergoly

V módě jsou látkové stínicí systémy. A má to dobrý důvod: takzvaný zip screen kombinuje ochranu před sluncem a soukromím s lineárním, moderním vzhledem a vysokou jednoduchostí použití. Atraktivní textilní rolety jsou vhodné zejména do okenních oblastí a obzvlášť pro pergoly, kde nejsou žádoucí ani možné klasické rolety ani žaluzie. Zipová sluneční clona je proto velmi dobrou alternativou ke konvenčnímu zastínění a opatřením na ochranu soukromí. Vzhledem k venkovní instalaci před okno nebo na pergolu nejsou nutné žádné velké stavební úpravy. Zip screen lze tedy nainstalovat později jako ochranu před sluncem a soukromím .

rolety pro stínění pergoly

Textilní roleta i pro terasové střechy

Vzhledem k tomu, že textilní látka zipové rolety je speciálně navržena pro venkovní použití, lze ji namontovat i na terasové střechy. Inovativní vertikální stínění zde nabízí optimální ochranu před sluncem bez úplného zatemnění. Flexibilní rozměry zipové screenové rolety lze individuálně přizpůsobit jakémukoli zastřešení terasy. Terasové střechy lze zastínit nejen ze strany střechy, ale také ze strany štítu a z čelní strany, například když je slunce nízko na obloze.

roleta pro terasové střechy

Zipová clona na pergolu jako ochrana před sluncem, soukromím a hmyzem

Látkové zástěny byly navrženy pro velké otvory . Vysoce moderní, lineární vzhled zástěny na zip je výsledkem kombinace napjaté, nemačkavé tkaniny a diskrétního montážního zařízení na vnější straně okna nebo pergoly. Důmyslný systém je založen na přivařeném zipu, který udržuje látku napnutou a zároveň nabízí vysokou odolnost proti větru .

Na této inteligentní konstrukci se podílí i mimořádně hladký chod textilního síta, které je poháněno moderním elektromotorem. Vznikne tak textilní vertikální stínění s upnutým vzhledem bez lehké mezery mezi látkou a vodicí lištou. Tento inteligentní design zástěny na zip má ještě jednu výhodu.

Systém je zcela uzavřený díky bočnímu vedení zipu a stabilní síťované tkanině látky. A tak těsné, že se dovnitř nedostanou ani mouchy nebo komáři. Textilní zástěna nabízí nejen účinné zastínění, ale také vysoce účinnou ochranu proti hmyzu.

Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz