Vnitřní stínící technika

vnitřní stínicí technika

Abychom zabránili nadměrnému zahřívání interiéru v létě přes okna, měli bychom je za slunečných dnů chránit. Vnitřní stínící technika do oken má různorodé provedení, jen je třeba rozhodnout se, jakou k tomu použijeme.

Hlavním účelem oken je zajistit správné množství denního světla v interiéru

Stále častěji se rozhodujeme instalovat velká okna jak do stěn domu, tak do povrchu střechy. Obvykle také chceme, aby mělo sklo co nejlepšími tepelně izolačními parametry. Tato okna nejen osvětlují a opticky zvětšují interiér, ale také pomáhají je zahřívat v slunečných dnech díky pronikajícímu slunečnímu záření.

Množství sluneční energie proniknuté do místnosti oknem závisí na jejím koeficientu prostupu sluneční energie. Teplé sklo způsobuje nadměrné přehřívání místností.

Nejjednodušší způsob, jak se chránit proti slunci, je vnitřní stínící technika. Podle vybraného typu vnitřního stínění snížíte teploty uvnitř interiéru. Jejich hlavním úkolem je regulovat množství světla vstupujícího do místnosti a zdobit interiér.

Interiérová stínící technika

Nejznámější interiérová stínící technika nabízí vnitřní žaluzie, které se montují na zeď nad oknem nebo na rám okenního křídla.

Ve střešních oknech jsou namontována na speciálních vedeních, která umožňují žaluzii pohybovat se rovnoběžně se skleněnou rovinou.

Plisé jsou stále populárnější vnitřní stínící technika. Jejich velkou výhodou je svoboda zakrýt vybranou část okna. Lze s nimi volně pohybovat podél zasklívací lišty, přičemž shora a zdola pokrývají pouze vybranou část skla.

interiérová stínicí technika
Konzultace zdarma

Potřebujete poradit?

Napište nám nebo nás navštivte na naší vzorkovně v Praze.
    © 2024. Všechna práva vyhrazena.
    jankuncik.cz